مطالب

کاشت مو

توسط اسفند ۱۴, ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مرکز کاشت مو آریا با استفاده از متد روز دنیا کاشت مو را به بهترین شکل ممکن برای شما هموطنان ارجمند انجام خواهد داد، ما همواره یکی از پیشگامان در این صنعت بوده و با استفاده از دستگاه های پیشرفته و دانش متخصصین خود مشکل ریزش موی شما را به صورت دائم رفع خواهیم نمود.

در ابتدا بهتر است بدانیم کاشت مو چیست و چه فوایدی دارد:

امروزه بهترین راه درمان موهای ازدست رفته شما استفاده از کاشت مو طبیعی است، که این عمل درنواحی مختلف بدن بویژه در ناحیه سر انجام می شود. بهتر است بدانید پیشنهاد کاشت مو اولین بار درسال ۱۹۳۹ توسط پزشکی ژاپنی مطرح وسپس درسال ۱۹۵۹توسط پزشکی آلمانی انجام شد، البته در آن روزها کاشت مو به شکل امروزی خود وجود نداشته و این عمل کاری بسیار دشوار بوده، ولی امروزه کاشت مو تبدیل به یک عمل جراحی سرپایی وبسیار ساده برای بیماران شده است. به زبان ساده در عمل کاشت مو ریشه های سالم موی شخص را برداشته و درنقاط مورد نظر می کارند.

امروزه کاشت مو به چند روش مختلف انجام می شود، اغلب این روشها بسیار مطمئن هستند و نتایج خوبی در اکثر بیماران دارند. پیشنهاد ما به شما هموطنان عزیز این است که اگر تصمیم به کاشت مو دارید، نخستین قدم برای شما یافتن یک جراح باتجربه و مجرب است تا بتوانید به نتیجه رضایت بخش دست یابید. این روزها کاشت مو اغلب به دو روش FUTو FIT انجام می شود که در همین بخش به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

در عمل کاشت مو با توجه به نوع آن موهای شخص از پشت سر یا ناحیه ای دیگر از بدن برداشته می شود این مرحله اول این عمل می باشد، سپس این موها با استفاده از میکروسکوپ مخصوص به صورت تک تک جدا می شوند، در مرحله بعدی برشهایی در حد یک میلی متر در محل مورد نظر برای کاشت مو زده می شود و موها در آن برشها قرار می گیرند.

کاشت مو

در ادامه برخی از روشهای رایج کاشت موی را بیان خواهیم نمود:

روش پانچ :

در این روش موها به صورت دسته ای برداشته شده و سپس در محل مورد نیاز با ایجاد سوراخ در پوست کاشته می شود. امروزه این روش کاربرد زیادی ندارد.

روش FUT :

در این روش برداشت مو به صورت یک نوار باریک از ناحیه پشت سر انجام شده و سپس محل این برش ترمیم شده نشانه ای از آن باقی نخواهد ماند. موهای جدا شده توسط تیم جراحی بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا شده و سپس در محل مورد نظر کاشته می شوند. یکی از خوبی های این روش این است که در آن نیاز به تراشیدن موهای سر نمی باشد، دیگر ویژگی این روش سرعت بالا در کاشت مو است. این روش امروزه یکی از بهترین روشهای کاشت مو می باشد.

روش FIT :

در این روش بوسیله پانچ از ناحیه پشت سر و همچنین در مواردی بالای گوش برداشت مو انجام می شود و سپس بوسیله پانچ در ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود. بهتر است بدانید این روش اغلب به افرادی توصیه می شود که ناحیه کاشت موی کوچکی دارند.

روش SUT :

در این روش برای کاشت مو دیگر مانند روش های دیگر خبری از برش ، جراحی ، جای بخیه ، درد ، دوره نقاهت و… نمی باشد. مهمترین برتری این روش نسبت به سایر روش های موجود برداشت سریع و دقیق و سپس نگهداری گرفتهای برداشته شده و تایید سلامت آنها و سپس کاشت بسیار ظریف به فاصله زیر یک میلی متر می باشد و این تنها یکی از مزایای این روش می باشد. شما می توانید کاشت به این روش مدرن را در کلینیک کاشت مو آریا تجربه نمایید.

سوالی که برای اغلب متقاظیان کاشت مو به وجود می آید این است که کدام روش کاشت مو برای آنها مناسبتر است؟

پیشنهاد ما به شما این است که به پزشک خود اعتماد کنید و انتخاب روش مناسب را به عهده او بگذارید زیرا انتخاب روش مناسب برای کاشت مو دارای فاکتورهای بسیار زیادی است و پزشک با توجه به این فاکتورها می تواند بهترین روش کاشت را به شما پیشنهاد دهد، پس بهتر است به جای گشتن دنبال روش مناسب کاشت مو پزشک خود را به درستی انتخاب نمایید، زیرا یک پزشک خوب و مجرب می تواند تضمینی برای گرفتن جواب مناسب در کاشت مو باشد.

سوالی که برای برخی به وجود می آید این است که در چه نواحی می‌توان کاشت مو را انجام داد؟

در نواحی مختلفی مانند: سر، سبیل، ریش، مژه، ابرو، نواحی اسکار وغیره می توان کاشت مو انجام شود.

سوال بعدی اینکه کاشت مو برای چه کسانی مناسب نیست؟

تمامی افراد می توانند از خدمات کاشت مو استفاده نمایند تنها افرادی که در زیر آمده است بهتر است این کار را انجام ندهند:

آقایان ۱۸ الی ۲۵ سال بهتر است کاشت مو را انجام ندهند ولی در خانم‌ها محدودیت سنی وجود ندارند.

بیماران دارای دیابت و فشار خون بهتر است پیش از انجام کاشت مو بیماری خود را کنترل نمایند.

افراد مبتلا به بیماری‌ عفونی و پوستی بهتر است این عمل را انجام ندهند.

افرادی با پوست‌های بیش از حد سفت نیز بهتر است کاشت مو را انجام ندهند.

برخی از افراد این سوال را دارند که بعد از کاشت مو چه مراقبت‌هایی لازم است:

بعد از انجام کاشت مو پانسمانی بر روی سر بیمار قرار داده می شود که بدون مشورت پزشک نباید برداشته شود.

در برخی از موارد فرد بعد از کاشت مو دچار سردرد شود، که این کاملا طبیعی بوده و با مشورت پزشک می توان از داروهای مسکن استفاده نمود.

افراد بعد از انجام کاشت مو تا بهبود کامل نباید کارهای سنگین انجام دهند.

بعد از انجام کاشت مو در هنگام قرار دادن سر برروی بالشت باید احتیاط کرد زیرا تماس بخشی که در آن کاشت مو انجام شده است با بالشت می تواند موجب ریزش فولیکول‌های مو ‌شود.

بعد از انجام عمل از تعریق بیش از اندازه پرهیز کنید زیرا تعریق زیاد موجب عفونت شدید در ناحیه پیوند مو می شود.

شست و شوی موها در روزهای ابتدایی بهتر است انجام نشود.

بعد از کاشت بهتر است از قرار دادن کلاه و روسری برای مدتی پرهیز کنید.

بهتر است در روزهای اول کاشت مو از قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید بپرهیزید.

در ادامه چند نکته در انتخاب روش مناسب کاشت مو برای شما بیان خواهیم نمود:

در ابتدا اگر بیمار از جراحی میترسد و از خط بخیه پشت سر نگران است روش FIT مناسب تر است.

اگر بیمار تمایل به تراشیدن موی سر خود ندارد روش FUT مناسب است.

اگر محل کاشت کوچک است FIT مناسب است.

در صورت کافی نبودن بانک موی پشت سر از FIT استفاده می شود.

افرادی که قسمت جلوی سر آنها خالی شده است بهتر است از FUT استفاده کنند.

اگر در یک جلسه مقدار زیادی مو برای کاشت می خواهید از FUT استفاده کنید.

بهتر است در انتها مقداری در مورد هزینه کاشت مو توضیح دهیم:

هزینه کاشت مو برای هر فرد متفاوت است و فاکتور هایی مانند: تجربه پزشک و مقدار کاشت مو این هزینه را تعیین می کند. بهتر است بدانید هزینه کاشت مو در قبال آنچه شما به دست می آورد بسیار ناچیز است. هزینه کاشت مو به عوامل مانند جنس پوست و مقدار ریزش مو نیز بستگی دارد. باید بدانید هزینه های کاشت مو بسیار متغییر است و بهترین راه برای اطلاع در این مورد مشاوره با یک متخصص کاشت مو می باشد.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۶۶۵۲۵۴۲ | ۰۲۱۲۶۶۵۲۶۴۴

عدد “۱” را به شماره زیر ارسال کنید : ۰۹۳۳۲۹۹۷۹۱۴

.............................................................................................................................................................................

       

نظر بدهید