مطالب

بهترین سن برای کاشت مو

توسط سپتامبر 16, 2018 بدون دیدگاه

بهترین سن برای کاشت مو

آیا شما بهترین سن برای کاشت مو را می دانید؟ در این مقاله نکاتی ذکر می شود که شما بهتر است در مورد محدودیت سنی مربوط به کاشت مو بیشتر بدانید. برای شروع باید گفت که هیچ محدودیتی از لحاظ سنی برای کاشت مو وجود ندارد، اما معمولا افراد در گروه های سنی 25 تا 60 سال برای انجام کاشت مو انتخاب می شوند چرا که نشانه های کچلی در طول این دوره از زندگی رخ می دهد.

بهترین سن برای کاشت مو

بهترین سن برای کاشت مو در افراد مختلف

حداقل و حداکثر سن جهت کاشت و پیوند مو برای هر بیمار و در افراد مختلف متفاوت است و بستگی به تعدادی از عوامل دارد. برای بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنیک زودرس یا با سابقه خانوادگی ابتلا به آلوپسی آندروژنیک پیشرفته یا زودرس، ممکن است ابتدا درمان پزشکی توصیه شود و سپس تا اواسط دهه 20 سالگی کاشت مو به تاخیر بیفتد. این امر به فرد و بیمار اجازه می دهد تا میزان پیشرفت در ریزش موی خود را تا زمان تعیین شده برای کاشت مو مشاهده کنند و سپس طی اقدامی مناسب در بهترین سن برای کاشت مو، آن را انجام دهند.

پیش بینی ریزش مو و در نظر گرفتن بهترین سن برای کاشت مو

پیش بینی میزان ریزش مو در مردان بسیار جوان با سابقه خانوادگی ریزش مو، نسبت به افراد بدون سابقه خانوادگی بیشتر است. لذا در نظر گرفتن بهترین سن برای کاشت مو در این افراد از حساسیت بیشتری برخوردار است.

زمانی که متخصص پوست و مو بتواند چندین سال آینده را برای یک فرد پیش بینی کند که روند ریزش موی او چگونه خواهد بود در این صورت یک نظر قطعی در مورد کاشت موی او خواهد داد. در این رابطه باید فاکتور های متفاوتی را در نظر گرفت تا بتوان به یک نتیجه واضح دست یافت.

در صورتی که بیمار در سلامت کامل باشد، حداکثر سن برای مردان و زنان جهت کاشت مو وجود ندارد. حتی بسیاری از افراد دهه 5، 6 و 7 زندگی خود را برای داشتن مو هایی زیبا انتخاب می کنند، که محدودیتی از این لحاظ برایشان وجود ندارد.

اگر انسان ها مو های نامحدود داشته باشند، هیچگاه به کاشت مو احتیاجی پیدا نخواهند کرد. اگر فردی در 20 سالگی کاشت مو از 2000 پیوند را انجام دهد و معلوم شود بیمار واقعا کاندید مناسبی برای انجام کاشت مو نبوده است، به مرور مو های پیوند شده نازک می شوند و به همراه همان اندک مویی که بیمار از قبل روی سر داشته است مجددا شروع به ریزش خواهد کرد. در نتیجه پیوند مو در این سن و با وجود ریزش مو یک کار کاملا اشتباه و بی فایده است

18 تا 25 سالگی بهترین سن برای کاشت مو نمی باشد

یکی از بهترین تصمیماتی که برای افراد از سنین 18 تا 25 سال گرفته می شود، اینست که آن ها بهتر است در این محدوده سنی به دنبال کاشت مو نروند. دلیل این امر بسیار واضح است چرا که ریزش مو همچنان ادامه دارد و فرد در صورت کاشت مو دوباره به ریزش مو دچار می شود. در نتیجه باید مجددا در آینده یک هزینه اضافی برای کاشت موی مجدد خود بپردازد. همیشه باید در نظر داشت که خطرات دراز مدت ناشی از کاشت مو در سنین 18 تا 25 سالگی بسیار زیاد است.

به طور معمول افرادی که در این محدوده سنی به ریزش مو مبتلا می شوند، از روش هایی غیر از کاشت مو استفاده می کنند. بعضی از تقویت کننده های مو و محصولات مناسب یا روش های خانگی می تواند تا حدودی جلوی ریزش مو را بگیرد و به آن ها کمک کند.

در حقیقت افرادی که در سنین 19،20،21 سالگی اقدام به کاشت مو می کنند، ممکن است برای مدت اندکی تراکم مو ها آن ها را خوشحال کند اما هر چقدر که به جلو پیش می روند می توانند کاملا خطرات و عوارض این اقدام زود هنگام را مشاهده کنند. در نتیجه بهتر است با مراجعه به یک کلینیک تخصصی کاشت مو و مشاوره با متخصصان زبده و ماهر برای اینکه در بهترین سن برای کاشت مو این اقدام را انجام دهیم، تصمیم گیری کنیم. در حقیقت نباید هیچگاه از یاد برد که مشاوره در تعیین آنچه که بهترین مسیر برای هر بیمار است، ضروری است.

 پیش بینی ریزش مو و در نظر گرفتن بهترین سن برای کاشت مو

سوالات بیماران در مورد بهترین سن برای کاشت مو

سوالات بسیاری برای بسیاری از افراد در سنین جوانی در مورد کاشت مو پیش می آید. برخی از این سوالات اینست که آن ها از متخصص پوست و مو می پرسند که در چه سنی می توانند برای کاشت مو اقدام کنند تا نتیجه ای بسیار عالی و واضح را مشاهده کنند؟ و در واقع بهترین سن برای کاشت مو چه زمانی است؟

اکثرا مردانی که در سنین 20 سالگی ریزش مو را تجربه می کنند با چنین دغدغه هایی روبرو می باشند. دلیل این نگرانی از دست رفتن زیبایی و مسن تر نشان داده شدن چهره آن هاست. از دست رفتن مو ها حتی بر فعالیت های اجتماعی این افراد و موضوع ازدواج نیز به شدت تأثیرگذار است. بنابراین یک راه حل قطعی می تواند برای آن ها خوشحال کننده ترین هدیه باشد. در این میان توجه به بهترین سن برای کاشت مو امری واجب است تا فرد بتواند نتایجی قطعی را مشاهده کند. سن اکثریت مردان 30 ساله برای کاشت مو مناسب است.

مشاوره جهت بهترین سن برای کاشت مو در کلینیک تخصصی کاشت مو آریا

کلینیک تخصصی کاشت مو آریا که یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین مراکز برای کاشت مو می باشد، مشاوره هایی بسیار حرفه ای را در اختیار مراجعه کنندگان خواهد گذاشت. متخصصان پوست و مو در این مرکز با بررسی دقیق الگوی ریزش موی بیمار، سن او، سابقه خانوادگی وی در این زمینه، تأثیر مصرف دارو ها خوراکی ها و احتمالا آب و هوایی که در آن زندگی می کند، نظر نهایی خود را اعلام خواهد کرد.

بدون شک سابقه یک متخصص پوست و دقت عملی که دارد در زمینه تصمیم گیری جهت تعیین بهترین سن برای کاشت مو بسیار حائز اهمیت است. بهترین سن برای کاشت مو از این جهت مورد اهمیت واقع می شود چرا که فرآیند ریزش مو تا مدتی برای فرد ادامه خواهد داشت. تصمیم گیری در زمینه کاشت مو باید زمانی باشد که روند ریزش مو متوقف شده تا بیمار بتواند به طور دائمی از داشتن مو هایی زیبا بهره مند شود.

هنگامی که پزشک متخصص تشخیص می دهد که بیمارش هنوز به سن مورد نظر و به مرحله مناسب برای کاشت مو نرسیده است، از سایر درمان های کمک کننده مانند فیناستراید (پروپتیا) و مینوکسیدیل (راژین)، که اغلب نتایجی خوب از آن ها بدست می آید، کمک خواهد گرفت. درمان های غیر جراحی مانند لیزر در سطح پایین نیز در بسیاری موارد موثر است.

هدف متخصصین مو از قرار داشتن بیمار در بهترین سن برای کاشت مو چیست؟

مردانی که در بهترین سن برای کاشت مو قرار دارند، پزشک برای آن ها خط موی تقریبی را طراحی می کند تا سن و چهره از دست رفته بواسطه نداشتن مو هایشان را دوباره بدست آورند. هدف اصلی از اینکه مراجعه کنندگان در بهترین سن برای کاشت مو قرار داشته باشند اینست که تمام زحمت هایی که طی پروسه کاشت مو کشیده می شود به یک نتیجه عالی ختم شود و تنها برای مدتی کوتاه نباشد. در حقیقت کاشت مو توانسته است راه حل های داشتن مو هایی نامحدود را با تکنیک های مدرن کاشت مو در اختیار مراجعه کنندگان بگذارد.

هنگامی که شما برای اولین بار متوجه ریزش مو می شوید، مسلما با کلی نگرانی به دنبال یافتن راهی جهت جلوگیری از این موضوع خواهید بود. شاید ریزش مو ها آنقدر شما را پریشان و آشفته کند که خیلی از معیار ها را برای دست یابی به یک نتیجه مناسب فراموش کنید. اما بهتر اینست که عجله نکنید و با آرامش به فکر راه حلی مناسب باشید و بهترین سن برای کاشت مو را در نظر بگیرید.

گاهی اوقات مشاهده الگوی نهایی ریزش مو می تواند بسیار دشوار باشد و اگر در سنین جوانی اتفاق افتد فرد را بسیار نا امید می کند. در این شرایط فرد باید بهترین سن برای کاشت مو را از ذهن بگذراند تا مراجعه زود هنگام برای داشتن مو هایی زیبا منجر به مشکلات بیشتری نشود. به همین دلیل متخصصان پوست و مو توصیه می کنند انتظار داشته باشید تا ریزش مو به مرحله نهایی خود برسد یا تا بتوان الگو های ریزش مو را با دقت پیش بینی کرد. پیش گرفتن این شیوه به پزشک اجازه می دهد که استراتژی درست را جهت کاشت مو انتخاب کند و در نهایت  بهترین کمک به بیمار خواهد شد.

بهترین سن برای کاشت مو و تجربه داشتن یک ظاهر جذاب و جوان

داشتن یک ظاهر جذاب و جوان یکی از آرزو هایی است که تمام افراد مبتلا به ریزش مو در انتظار رسیدن به آن می باشند. بهترین سن برای کاشت مو این امکان را در اختیار تمامی افراد می گذارد که بتوانند چهره ای زیبا را بدست آورند. تأثیر مناسبی که روند کاشت مو آن هم در بهترین زمان، بر روی رشد مو ها می گذارد سبب می شود تا بیمار دیگر با ریزش مو مواجه نشود. در حقیقت متخصصین پوست و مو ازین بابت که آینده کاشت مو را در بیمار پیش بینی می کنند، حساسیت زیادی بر روی بهترین سن برای کاشت مو از خود نشان می دهند.