مطالب

درصد موفقیت کاشت مو

توسط سپتامبر 3, 2018 بدون دیدگاه

درصد موفقیت کاشت مو

به طور کلی جراحی های زیبایی و عملیات کاشت مو به میزان چشمگیری در سراسر جهان گسترش یافته است و خوشبختانه روز به روز باکیفیت تر، در دسترس تر و مطلوب تر می شود. کاشت مو یکی از فرآیند هایی است که در میان افراد مشهور، ثروتمند و امروزه در بین قشر قابل توجهی از مردم جامعه جایگاه ارزنده ای را بدست آورده است. درصد موفقیت کاشت مو با تکنیک های مختلف ممکن است کمی متغیر باشد اما در حالت کلی بالای 95 درصد از افرادی که آن را انجام داده اند از نتایج مشاهده شده بسیار راضی می باشند.

درصد موفقیت کاشت مو

نگاهی به تعریف کاشت مو

کاشت مو یک روش پزشکی است که در ردیف پزشکی زیبایی قرار می گیرد. طی فرآیند کاشت مو فولیکول های موی پیوندی از ناحیه پشت سر (مناطق اهدا کننده) که در آن مو ها ضخیم، متراکم و مقاوم در برابر ریزش مو هستند به مناطق جلویی سر و مناطق نیازمند کاشت مو انتقال خواهند یافت. مناطقی که ما می توانیم عملیات کاشت مو را انجام دهیم عبارتند از: سر، ریش، سبیل، ابرو و مژه. اما به خاطر داشته باشید که پیوند مو روی مژه بسیار خطرناک است و به مهارت و دقت زیادی نیاز دارد.

درصد موفقیت کاشت مو با توجه به شرایط بیمار

درصد موفقیت کاشت مو توسط پزشک در هنگام بررسی و تشخیص اولیه، تعیین می شود. همه عوامل مانند سن، ناحیه کاشت مو، علل ریزش مو (که ممکن است هورمونی یا ژنتیکی باشد و یا به دلایل دیگری از قبیل استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی شیمیایی (کرم ها یا ژل ها) حاصل شده باشد)، در نظر گرفته می شود. سپس در مورد کاشت مو نظر داده خواهد شد.

متخصص پوست و مو همچنین به خط جلوی مو ها، ضخامت مو در مناطق اهدا کننده، ماهیت فولیکول های برداشت شده و بسیاری از عوامل دیگر توجه می کند. سپس تصمیم می گیرد که وضعیت بیمار به اندازه کافی برای انجام عمل مناسب می باشد یا خیر.

معمولا اگر پاسخ بله باشد، درصد موفقیت کاشت مو بالاتر از 90 درصد در تخمین زده می شود. در غیر اینصورت، یک دکتر خوب زمانی که زمینه را برای کاشت مو مساعد نبیند و درصد موفقیت کاشت مو را در محدوده قابل رضایتی نبیند به بیمار امید واهی نمی دهد و کاشت مو را برای وی انجام نخواهد داد.

درصد موفقیت کاشت مو با توجه به عوامل موثر در کاشت موی موفق

  • مهارت و تجربه جراح و نحوه و مکان جراحی مو بسیار مهم است. این معیار جهت مشاهده درصد موفقیت کاشت مو زمانی برای بیمار معنا پیدا می کند که یک سال از زمان کاشت مو گذشته باشد و وی با توجه به نتیجه حاصله اعلام رضایت کند.
  • حضور بهترین و مجرب ترین متخصصین و جراحان کاشت مو در کلینیک تخصصی کاشت مو آریا موجب شده است تا بیماران بالاترین درصد موفقیت کاشت مو را در پایان فرآیند کاشت مو مشاهده نمایند.
  • تعداد گرافت های مو جهت کاشت و پیوند مو
  • منطقه طاسی
  • ضخامت مو در مناطق اهداء کننده با توجه به نازک و کلفت بودن مو ها در درصد موفقیت کاشت مو نقش مهمی دارد.
  • نحوه پوشش دادن مناطق طاسی و فضایی که بین فولیکول های کاشت شده وجود دارد.
  • میزان تراکم مو های کاشت شده
  • مراقبت های بعد از کاشت مو که نقش حیاتی در بالا بودن درصد موفقیت کاشت مو دارد. افرادی که به دستور پزشک متخصص پوست و مو اهمیت می دهند، نتایج بهتری را دریافت خواهند کرد.

 بالا بودن درصد موفقیت کاشت مو و افزایش اعتماد بنفس

درصد موفقیت کاشت مو با توجه به زمان لازم برای انجام آن

روش های جراحی که در گذشته برای کاشت مو انجام می شد، بسیار زمان بر و البته پرعارضه بوده است. درصد موفقیت کاشت مو در ابتدای امر و ورود آن به حیطه پزشکی به اندازه عصر حاضر قابل توجه و چشمگیر نبوده است. البته این موضوع بسیار عادیست چرا که با توجه به پیشرفت های روز افزونی که در تکنیک های کاشت و پیوند موی طبیعی مشاهده می شود بسیاری از فاکتور ها قابل تغییر می باشد.

امروزه روش های غیر جراحی کاشت مو توانسته اند درصد موفقیت کاشت مو را بسیار افزایش دهند. میزان زمان لازم برای برداشت گرافت های مو از ناحیه اهدا کننده و انتقال آن ها به ناحیه دریافت کننده تا حد قابل توجهی کاهش یافته است. این مزیت ویژه موجب شده است تا در وقت پزشک و بیماران صرفه جویی شود.

حساسیت، دقت و ظرافت کاشت مو در شیوه های جدید بسیار تغییر کرده است. متد های نوین کاشت مو که به عنوان روش های سرپایی شناخته می شوند و به صرف زمان زیادی احتیاج ندارند، از دقت عمل بالاتری برخوردارند. این موضوع به طور مستقیم بر درصد موفقیت کاشت مو اثر می گذارد.

نگرانی بیماران در مورد درصد موفقیت کاشت مو

بسیاری از بیماران نگرانی خاصی در مورد درصد موفقیت کاشت موی خود دارند. شاید این سوال مهمی باشد که هر بیمار با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو در اولین جلسه مشاوره از وی می پرسد. در واقع باید در نظر داشت که بسیاری از فاکتور ها به طور مستقیم و غیر مستقیم در درصد موفقیت کاشت مو اثرگذارند.

بسیاری از شیوه های کاشت مو که در گذشته رونق قابل توجهی داشته است امروزه به عنوان روش هایی پرخطر شناخته می شوند چرا که پیشرفت های حاصله توانسته است متد هایی بدون عارضه را روی کار آورد.

تلاش پزشک در بالا بودن درصد موفقیت کاشت مو

هدف اصلی یک پزشک متخصص کاشت مو، به طور معمول برآورده کردن انتظارات بیمار است. گرچه وی در روند مشاوره و جلسه ای که با بیمار خود دارد می تواند وی را از درصد موفقیت کاشت مو مطلع نماید اما این درصد نیز قابل تغییر است. شرایط و الزاماتی که بیمار در آینده به عنوان مراقبت های لازم به آن ها توجه می کند می تواند نتایج را تا حد چشمگیری تغییر دهد.

درصد موفقیت کاشت مو در افراد غیرسیگاری

در افراد غیر سیگاری درصد موفقیت کاشت مو بین 95 تا 98 درصد تخمین زده شده است. در واقع هنگامی که بالاترین استاندارد های کاشت مو اجرا می شود، به طور موفقیت آمیزی رشد فولیکول های مو ها صورت می پذیرد. به طور نرمال ماه ها زمان نیاز است تا رشد طبیعی مو ها به حدی برسد که کاملا مو های طبیعی فرد بلند شده و دیگر اثری از کچلی مشاهده نشود. پس از مشاهده میزان و روند رشد مو ها می توان به طور قطع به درصد موفقیت کاشت مو پی برد.

بالا رفتن درصد موفقیت کاشت مو با انتقال گرافت های مو در کمترین زمان

برای به حداکثر رساندن درصد موفقیت کاشت مو نیاز است تا هر فولیکول مو طی مدت زمان خیلی کمی بعد از خارج شدن از ناحیه اهدا کننده به ناحیه دریافت کننده انتقال داده شود. این امر باعث می شود که گرافت های مو کمتر در معرض خشک شدن یا عفونت قرار بگیرند. در واقع تکنسین های ماهر به سرعت گرافت های مو را جداسازی می کنند و برای انجام کاشت مو  در اختیار متخصص قرار خواهند داد. این امر سرعت عمل کار را بالا می برد و درصد موفقیت کاشت مو را افزایش خواهد داد.

گرافت های مودرصد موفقیت کاشت مو و استفاده از مینوکسیدیل

برخی از پزشکان معتقدند که استفاده از مینوکسیدیل می تواند تا 6 ماه بعد از انجام کاشت مو به افزایش درصد موفقیت کاشت مو کمک کند. گرچه نباید فراموش کرد که در صورت عدم استفاده از مینوکسیدیل هیچ اتفاقی برای کاشت مو نمی افتد، اما مصرف آن می تواند تا حدی سبب کمک و تقویت رشد مو ها شود و طبق برخی از آمار ها می تواند مفید واقع شود.

ارتباط درصد موفقیت کاشت مو با استحکام و ضخامت مو ها در ناحیه اهدا کننده

جراحان کاشت مو در ارائه یک ظاهر بسیار طبیعی در مو های فرد کاملا موفق هستند. در حقیقت نباید فراموش کرد که درصد موفقیت کاشت مو به میزان زیادی به استحکام و ضخامت مو های ناحیه اهدا کننده داوطلب که می توان استخراج کرد، بستگی دارد.

هر چقدر که پوست سر بیمار مو های کمتری را از دست دهد، به کاشت تعدا کمتری از گرافت های مو نیاز پیدا می کند. مو ها غالبا در ناحیه اهدا کننده از استحکام بالاتری برخوردارند و همینطور دارای ضخامت بیشتری هستند. در نتیجه زمانی که به ناحیه دریافت کننده مو منتقل می شوند نیز با همان ضخامت و استحکام موی اهدا کننده رشد خواهند کرد.

این یک امتیاز مثبت برای افرادی است که در ناحیه اهدا کننده مو های خود از گرافت هایی مستحکم و با ضخامت برخوردارند. درصد موفقیت کاشت مو در این شرایط می تواند بسیار مطلوب و رضایت بخش باشد و نتایج شگرفی را آشکار سازد.

کاشت مو در افراد غیرسیگاری

بالا بودن درصد موفقیت کاشت مو و افزایش اعتماد بنفس

مردان و زنانی که دچار ریزش مو می شوند دیگر همانند دهه های گذشته نگرانی های عمده ای در این رابطه نخواهند داشت. آن ها به راحتی می توانند از تکنیک های مختلفی با توجه به شرایطی که دارند بهره مند شوند و مو هایی کاملا طبیعی و زیبا داشته باشند.

بالا بودن درصد موفقیت کاشت مو حس اعتماد به نفس فوق العاده ای را در فرد به وجود می آورد. تغییر ظاهر فرد و جوان تر و زیبا تر به رسیدن او سبب می شود که بسیاری از جوانب زندگی او تغییر نماید. بسیاری از افرادی که ریزش مو را تجربه می کنند به دلیل کاهش اعتماد بنفس و از دست رفت زیبایی به افرادی گوشه گیر و منزوی تبدیل می شوند.

با توجه به اینکه استفاده از کرم ها و سایر روش های تقویت کننده مو کارایی و درصد موفقیت اندکی را به همراه دارد، کاشت مو یکی از بهترین راهکار های درمانی برای این افراد است تا هم به روال عادی زندگی بازگردند و هم زیبایی خود را بدست آورند.

بالا بودن درصد موفقیت کاشت مو مهم ترین علتی است که بیشتر افراد جامعه به آن روی می آورند. در ضمن کاشت مو یک روش دائمی و همیشگی است که تمام نگرانی های افراد کچل یا کم مو را از بین خواهد برد.