هایفوتراپی چیست؟

از زمان معرفی در سال 2012، استفاده از این روش درمانی به سرعت گسترش پیدا کرد و هم اکنون متخصصان در سراسر جهان از دستگاه های پیشرفته هایفو تراپی برای بیماران خود استفاده می کنند. امواج پر توان مافوق صوت متمرکز یا هایفوتراپی (HIFH) برای لیفت و سفت کردن پوست اغلب صورت و گردن بدون نیاز به عمل و تیغ جراحی استفاده می شود.

در حقیقت هایفوتراپی از رایج ترین و توسعه یافته ترین سیستم های درمانی امروزی است.با تقبل هزینه هایفوتراپی میتوان پوست خورد را زیبا کنید، به این صورت که انرژی مافوق صوت به صورت غیر تهاجمی کمی گرما در لایه های زیرین پوست ایجاد می کنند. این گرما باعث تحریک سلول ها جهت تولید کولاژن و جوان سازی بافت پوست می شود. به این ترتیب فقط با یک جلسه درمان، روش هایفوتراپی باعث می شود پوست فعالیت خود را مجدداً آغاز نماید.

روش درمانی هایفوتراپی می تواند یک روش ایمن و موثر برای  درمان افتادگی پوست و دیگر مشکلات پوست باشد. هایفوتراپی یک روش درمانی جدید غیر جراحی و غیر تهاجمی مشابه اولتراتراپی است که در آن از امواج مافوق متمرکز و فرآیند بهبود طبیعی خود صورت برای لیفت صورت، بهبود وضعیت پوست و سفت کردن افتادگی آن در ناحیه ابرو، گردن، زیر چانه، و حتی بالای ناحیه سینه بیمار استفاده می شود.

هایفوتراپی چگونه انجام می شود؟

قیمت هایفوتراپیدر این حالت نیازی به آماده کردن بیمار نیست، ژل مخصوص امواج مافوق صوت بر روی پوست تمیز شده قرار می گیرد. در ادامه از دسته مخصوص برای تاباندن انرژی مافوق صوت به زیر پوست بیمار استفاده می شود. بعضی بیماران ممکن است در این زمان انرژی دستگاه را احساس نمایند. به همین خاطر پزشک در این شرایط شما را تحت نظر می گیرد تا به این ترتیب این روش درمانی را تا حد ممکن برای شما راحت نماید. هر جلسه درمانی هایفوتراپی به 60 تا 90 دقیقه زمان نیاز دارد، اما ممکن است این درمان در طول 30 دقیقه کامل شود.

بعضی بیماران در هنگام درمان کمی خارش یا گرما را در زیر پوست خود احساس خواهند کرد. به هر حال در این زمان نیازی به سرد کردن محل نیست، اما می توان از داروی بی حسی به منظور اطمینان از راحتی بیشتر بیمار استفاده کرد. به هر حال این روش درمانی درد غیر قابل تحمل برای بیمار ایجاد نمی کند.

 

موارد مورد استفاده از هایفوتراپی

 • بالا کشیدن(لیفت) ابروها
 • درمان افتادگی پلک
 • رفع چین و چروک اطراف چشم
 • رفع تیرگی و سیاهی دور چشم
 • لیفت گونه ها
 • لیفت چانه
 • رفع خط خنده
 • از بین بردن خط اخم
 • لیفت گردن
 • لیفت صورت
 • رفع غبغب
 • لیفت پیشانی
 • درمان منافذ باز پوست
 • زاویه دار کردن فک

چگونه هایفوتراپی به عمق پوست نفوذ میکند بدون اینکه هیچ زخمی به جا بماند

یکی از ویژگی های هایفوتراپی هم همین است. ناحیه روی پوست دچار مشکلی نمی شود و در ناحیه زیرین رخ می دهد. امواج دابلو آنقدر قوی نیستند که بتوانند لایه بالایی پوست را دچار مشکلی کنند.

این امواج از روی پوست عبور کرده و به لایه زیرین می رسند. در لایه های زیرین پوست، این امواج با یک دیگر آمیخته می شوند. به همین دلیل قدرت زیادی پیدا می کنند. در نتیجه در این لایه ها، حرارتی بالغ بر 70 درجه سانتی گراد به وجود می آید. در نتیجه این واکنش ها، جوانسازی پوست اتفاق می افتد.

 

ماندگاری هایفوتراپی و عوارض آن

تاکنون هیچ عارضه ای از هایفوتراپی گزارش نشده است بیمار هیچگونه دردی را حس نخواهد کرد شاید یک گرمای بسیار خفیف حس کند ولی اینگونه نیست که در طول مدت درمان مانند سایر روش ها از زخم یا قرمزی شدید پوست رنج ببرد هایفوتراپی به هر نوع پوستی سازگاری دارد و فرد با انجام هافوتراپی تا 8 سال جوانتر و زیبا تر خواهد شد در رابطه با ماندگاری مطالعات و بررسی ها بر این است که هایفوتراپی تا دوسال باقی خواهد ماند البته بیمار باید تحت نظر پزشک معالج برای دستیابی به نتایج بیشتر این عمل را تکرار کند

قیمت هایفوتراپی

قیمت هایفوتراپی بر اساس میزان افتادگی پوست و نوع درمان تفاوت دارد. بطور مثال در بعضی موارد افتادگی پوست بسیار زیاد است و بعلاوه مشکلات دیگری از قبیل منافذ باز ، لک و یا جای جوش وجود دارد که در این موارد درمان ترکیبی انجام می شود. بعبارت دیگر روش هایفوتراپی به تنهایی برای درمان تمام مشکلات پوست کفایت نمی کند و در این روش  ابتدا هایفوتراپی انجام شده و در همان جلسه، میکرونیدلینگ برای درمان سطح پوست انجام می شود که تاثیر هم افزا برای لیفت پوست خواهد داشت چرا که هم از لایه های زیرین  لیفتینگ انجام شده و هم در لایه های سطحی پوست درمان انجام می شود و ضایعات سطحی از قبیل جای جوش و لک درمان می شود که به تبع  هزینه روش ترکیبی بیشتر خواهد شد.

چه کسانی نمیتوانند از روش هایفوتراپی استفاده کنند

افراد دیابتی خانم های باردار,بیماران صرعی و افرادی که دارای پروتز فلزی هستند از این روش نباید استفاده کنند چرا که باعث ایجاد عارضه های هایفوتراپیجدی توسط امواج مافوق صوت خواهد شد

بطور کلی هایفوتراپی درمانی بی ضرر با نتایج خارق العاده است و تمامی گروه های سنی میتوانند برای از بین بردن چین و چروک ها و شل شدن پوست از آن بهره مند گردند امتیاز مثبت هایفوتراپی اینست که بیمار بدون هیچگونه رنج و عارضه ای در طول مدت 3 تا 6 ماه به نتایج ایده آل خود دست خواهد یافت در ایران نیز هم اکنون این روش با کمک دستگاه دابلو در دسترس است حتی افرادی که وزن خود را پایین میاورند و نگران شل شدن پوست خود هستند میتوانند با بهره مند شدن از این روش به نتایج بهتری در طول دوره کاهش وزن برسند.هایفو با مجبور کردن سلول ها به کلاژن سازی پوستی زیبا و بدون نقص به شما خواهد داد.

 

هایفوتراپی در یک جلسه

در کلینیک آریا هایفوتراپی در یک جلسه ی یک روزه با ضمانت نامه کتبی انجام می شود

 

نظر بدهید