کلینیک کاشت مو آریا با استفاده از متد روز دنیا کاشت مو طبیعی را به بهترین شکل ممکن برای شما هموطنان ارجمند انجام خواهد داد، ما همواره یکی از پیشگامان در این صنعت بوده و با استفاده از دستگاه های پیشرفته و دانش متخصصین خود مشکل ریزش موی شما را به صورت دائم رفع خواهیم نمود.

در ابتدا بهتر است بدانیم کاشت مو چیست و چه فوایدی دارد:

امروزه بهترین راه درمان موهای ازدست رفته شما استفاده از کاشت مو طبیعی است، که این عمل درنواحی مختلف بدن بویژه در ناحیه سر انجام می شود. بهتر است بدانید پیشنهاد کاشت مو اولین بار درسال 1939 توسط پزشکی ژاپنی مطرح وسپس درسال 1959توسط پزشکی آلمانی انجام شد، البته در آن روزها کاشت مو به شکل امروزی خود وجود نداشته و این عمل کاری بسیار دشوار بوده، ولی امروزه کاشت مو تبدیل به یک عمل جراحی سرپایی وبسیار ساده برای بیماران شده است. به زبان ساده در عمل کاشت مو ریشه های سالم موی شخص را برداشته و درنقاط مورد نظر می کارند.

امروزه کاشت مو به چند روش مختلف انجام می شود، اغلب این روشها بسیار مطمئن هستند و نتایج خوبی در اکثر بیماران دارند. پیشنهاد ما به شما هموطنان عزیز این است که اگر تصمیم به کاشت مو دارید، نخستین قدم برای شما یافتن یک جراح باتجربه و مجرب است تا بتوانید به نتیجه رضایت بخش دست یابید. این روزها کاشت مو اغلب به دو روش FUTو FIT انجام می شود که در همین بخش به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

در عمل کاشت مو با توجه به نوع آن موهای شخص از پشت سر یا ناحیه ای دیگر از بدن برداشته می شود این مرحله اول این عمل می باشد، سپس این موها با استفاده از میکروسکوپ مخصوص به صورت تک تک جدا می شوند، در مرحله بعدی برشهایی در حد یک میلی متر در محل مورد نظر برای کاشت مو زده می شود و موها در آن برشها قرار می گیرند.

کاشت مو

در ادامه برخی از روشهای رایج کاشت موی را بیان خواهیم نمود:

روش پانچ :

در این روش موها به صورت دسته ای برداشته شده و سپس در محل مورد نیاز با ایجاد سوراخ در پوست کاشته می شود. امروزه این روش کاربرد زیادی ندارد.

دستگاه میکروموتور :

فرق SUT با روش FIT در نحوه برداشت مو می باشد در روش قدیمی FIT به وسیله پانچ مو ها برداشت میشد اما در روش SUT به وسیله دستگاه میکروموتور برداشت انجام می شود که احتمال مرگ گرفت ها پایین آمده و کاشت بهتری انجام می شود.

روش FUT :

در این روش برداشت مو به صورت یک نوار باریک از ناحیه پشت سر انجام شده و سپس محل این برش ترمیم شده نشانه ای از آن باقی نخواهد ماند. موهای جدا شده توسط تیم جراحی بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی جدا شده و سپس در محل مورد نظر کاشته می شوند. یکی از خوبی های این روش این است که در آن نیاز به تراشیدن موهای سر نمی باشد، دیگر ویژگی این روش سرعت بالا در کاشت مو است. این روش امروزه یکی از بهترین روشهای کاشت مو می باشد.

روش FIT :

در این روش بوسیله پانچ از ناحیه پشت سر و همچنین در مواردی بالای گوش برداشت مو انجام می شود و سپس بوسیله پانچ در ناحیه مورد نظر پیوند زده می شود. بهتر است بدانید این روش اغلب به افرادی توصیه می شود که ناحیه کاشت موی کوچکی دارند.

روش micro fue :

در روش میکرو اف یو ئی برداشت مو با دستگاه میرموتور انجام شده و خبری از جراحی نیست ، یکی از مزیت های این روش این است که صدمه ای به بانک مو نمی رسد و کاشت با نهایت تراکم و با کمترین خطا انجام میشود در این روش بین سه تا سه هزار و 700 هزار تار می تواند کاشت شود ، به عبارتی بین 9 تا 12 هزارتار مو

سوالی که برای اغلب متقاظیان کاشت مو به وجود می آید این است که کدام روش کاشت مو برای آنها مناسبتر است؟

پیشنهاد ما به شما این است که به پزشک خود اعتماد کنید و انتخاب روش مناسب را به عهده او بگذارید زیرا انتخاب روش مناسب برای کاشت مو دارای فاکتورهای بسیار زیادی است و پزشک با توجه به این فاکتورها می تواند بهترین روش کاشت را به شما پیشنهاد دهد، پس بهتر است به جای گشتن دنبال روش مناسب کاشت مو پزشک خود را به درستی انتخاب نمایید، زیرا یک پزشک خوب و مجرب می تواند تضمینی برای گرفتن جواب مناسب در کاشت مو باشد.

سوالی که برای برخی به وجود می آید این است که در چه نواحی می‌توان کاشت مو را انجام داد؟

 1. در نواحی مختلفی مانند: سر، سبیل، ریش، مژه، ابرو، نواحی اسکار وغیره می توان کاشت مو انجام شود.
 2. سوال بعدی اینکه کاشت مو برای چه کسانی مناسب نیست؟
 3. تمامی افراد می توانند از خدمات کاشت مو استفاده نمایند تنها افرادی که در زیر آمده است بهتر است این کار را انجام ندهند:
 4. آقایان 18 الی 25 سال بهتر است کاشت مو را انجام ندهند ولی در خانم‌ها محدودیت سنی وجود ندارند.
 5. بیماران دارای دیابت و فشار خون بهتر است پیش از انجام کاشت مو بیماری خود را کنترل نمایند.
 6. افراد مبتلا به بیماری‌ عفونی و پوستی بهتر است این عمل را انجام ندهند.
 7. افرادی با پوست‌های بیش از حد سفت نیز بهتر است کاشت مو را انجام ندهند.
 8. برخی از افراد این سوال را دارند که بعد از کاشت مو چه مراقبت‌هایی لازم است:
 9. بعد از انجام کاشت مو پانسمانی بر روی سر بیمار قرار داده می شود که بدون مشورت پزشک نباید برداشته شود.
 10. در برخی از موارد فرد بعد از کاشت مو دچار سردرد شود، که این کاملا طبیعی بوده و با مشورت پزشک می توان از داروهای مسکن استفاده نمود.
 11. افراد بعد از انجام کاشت مو تا بهبود کامل نباید کارهای سنگین انجام دهند.
 12. بعد از انجام کاشت مو در هنگام قرار دادن سر برروی بالشت باید احتیاط کرد زیرا تماس بخشی که در آن کاشت مو انجام شده است با بالشت می تواند موجب ریزش فولیکول‌های مو ‌شود.
 13. بعد از انجام عمل از تعریق بیش از اندازه پرهیز کنید زیرا تعریق زیاد موجب عفونت شدید در ناحیه پیوند مو می شود.
 14. شست و شوی موها در روزهای ابتدایی بهتر است انجام نشود.
 15. بعد از کاشت بهتر است از قرار دادن کلاه و روسری برای مدتی پرهیز کنید.
 16. بهتر است در روزهای اول کاشت مو از قرار گرفتن زیر نور مستقیم خورشید بپرهیزید.
 17. در ادامه چند نکته در انتخاب روش مناسب کاشت مو برای شما بیان خواهیم نمود:
 18. در ابتدا اگر بیمار از جراحی میترسد و از خط بخیه پشت سر نگران است روش FIT مناسب تر است.
 19. اگر بیمار تمایل به تراشیدن موی سر خود ندارد روش FUT مناسب است.
 20. اگر محل کاشت کوچک است FIT مناسب است.
 21. در صورت کافی نبودن بانک موی پشت سر از FIT استفاده می شود.
 22. افرادی که قسمت جلوی سر آنها خالی شده است بهتر است از FUT استفاده کنند.
 23. اگر در یک جلسه مقدار زیادی مو برای کاشت می خواهید از FUT استفاده کنید.

روش DHI :

این روش کاشت مو در حقیقت جدیدترین روش کاشت مو در ایران می باشد که در حال حاضر تنها در ایران توسط کلینیک آریا انجام می شود در این روش برداشت مو به روش Micro Fue انجام می شود اما کاشت مو دیگر با دست و یا پانچ دستی نیست ، و با قلم های ایمپلنتر انجام میشود ، استفاده از این دستگاه درصد خطا در کاشت مو را به صفر می رساند ، روش DHI در حال حاضر در کشور ترکیه انجام میشود و کلینیک آریا به صورت انحصاری آن را د رایران انجام میدهد

بهتر است در انتها مقداری در مورد هزینه کاشت مو توضیح دهیم:

هزینه کاشت مو برای هر فرد متفاوت است و فاکتور هایی مانند: تجربه پزشک و مقدار کاشت مو این هزینه را تعیین می کند. بهتر است بدانید هزینه کاشت مو در قبال آنچه شما به دست می آورد بسیار ناچیز است. هزینه کاشت مو به عوامل مانند جنس پوست و مقدار ریزش مو نیز بستگی دارد. باید بدانید هزینه های کاشت مو بسیار متغییر است و بهترین راه برای اطلاع در این مورد مشاوره با یک متخصص کاشت مو می باشد.

کاشت موکاشت مو با ضمانت نامه کتبی :

در کلینیک آریا قبل از عمل یک ضمانت نامه کتبی بدون قید و شرط و بدون محدودیت زمانی به بیمار داده می شود.

کاشت مو بانوان :

مطلبی که برای بانوان بسیار مهم است ، کاشت مو بدون تراشیدن سر می باشد ما در کلینک آؤیا با استفاده از جدیدترین دستگاه های کاشت مو می توانیم بدون تراشیدن سر کاشت مو را انجام دهیم در نظر داشته باشید که در این روش جراحی وجود دارد و در روش غیر جراحی باید موها تراشیده شود.

کاشت مو بدون تراشین سر :

یکی از سوالاتی که اغلب متقاضیان کاشت مو دارند این است که کاشت مو بدون تراشیدن سر آیا امکان پذیر است یا خیر باید گفت که در روش FUT می توان بدون تراشیدن سر کاشت مو را انجام داد اما در دیگر روش ها امکان پذیر نمی باشد ، لازم به ذکر است که تراشیدن سر در کاشت مو به دکتر و تکنسین کاش بسیار کمک می کند.

کاشت مو بدون جراحی :

به طور کلی روش های کاشت مو به دو قسمت تقسیم می شود ، روش های جراحی و غیر جراحی

روش های جراحی : FUT ، FUE و ترکیبی

روش های غیر جراحی : FIT و SUT

 

بهترین روش کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو در حال حاظر روش DHi می باشد که با دستگاه میکروموتور برداشت مو انجام شده و با دستگاه ایمپلنتر کاشت می شود ، لازم به ذکر است که همیشه جدیدترین روش کاشت مو بهترین روش نیست ، شما عزیزان باید بهترین و مناسب ترین روش مناسب با بانک مو خود را انجام دهید

پس اگر به دنبال پیدا کردن بهترین روش کاشت مو برای خود هستید همین حالا با همکاران ما در کلینیک آریا تماس بگیرید و عکس های سر خود را ارسال کنید تا ما بهترین روش کاشت مو برای شما را مشخص کنیم

 

برای مشاهده نمونه کار ها کلیک کنید

نظر بدهید