مطالب

کاشت مو بدون تراشیدن سر

توسط مارس 5, 2018 بدون دیدگاه

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر امروزه به یکی پر طرفدار ترین عمل های زیبایی محسوب می شود که با پیدایش و پیشرفت روز افزون ریزش مو تقاضا و تمایل به کاشت مو بیشتر شده است و این تقاضای بیش از حد باعث می شود روز به روز معایب هر چند کم کاشت مو بر طرف می سازد در اینجا به طور اختصار کاشت مو و روش های کاشت مو را توضیح می دهیم

کاشت مو

کاشت مو تنها روش درمان قطعی طاسی سز به شمار می رود از مهمترین دلایل طاسی سر می توان به عوامل ارثی نام برد ؛ فردی که دچار ریزش مو می شود دلیل اصلی آن این است که طاسی سر را از نسل قبل از او و یا از نسل سوم به ارث برده است بر خلاف تصوری که افراد در جامعه از درمان ریزش مو دارند باید بگوییم که به هیچ وجه درمان ریزش مو در قرص ها ، مکمل ها و لوسیون ها ننی باشد زیرا تاثیر این نوع دارو ها فقط به تقویت ساقه مو می باشد و به درمان مسائل ارثی علی الخصوص درمان ریزش مو مربوط نمی شود. کاشت مو به دلیل اینکه به شکل ریشه ای عمل می کند تنها راه جهت درمان ریزش موی ارثی می باشد

کاشت مو با تراشیدن موی سر :

کاشت مو به روش های fut  و fit جز اولین روش های کاشت مو می باشند که  در اینجا هر کدام را به صورت اختصار بازگو می کنیم:
–         کاشت مو به روش futاولین روش کاشت مو می باشد که در این روش یک نوار را از کناره گوش راست تا کناره گوش چپ برداشت می کنند و گرفت ها را از روی فلپ برداشت می کنند و در نواحی جلوی سر و یا قسمت هایی که طاس می باشد کاشت انجام می شود از معایب این روش می توان به جراحی های پی در پی ، بخیه های پشت سر ، تراشیدن موی سر با تیغ ، بیهوشی و … اشاره کرد

–        کاشت مو به روش fit پس از اینکه اعتراضات نسبت به کاشت مو به روش fut بیشتر شده و اینکه سهولت و رضایت مراجعه کننده از ارکان حوزه زیبایی می باشد مطرح و اجرا شد در تفاوتی که این روش کاشت مو با روش قبلی دارد در نوع برداشت مو ها می باشد که در این روش موها به شکل پراکنده و تک به تک برداشت می شود لازم به ذکر است این روش معایب و عوارضی همچون خونریزی شدید ، دوران نقاهت طولانی و  تراشیدن موی سر را دارد.

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر:

کاشت مو بدون تراشیدن موی سر به روش آپدیت شده  fut انجام می شود که در این روش یک نواری از پشت سر برداشته شده و گرفت ها به شکل تک به تک زیر میکروسکوپ های مخصوص برداشته می شود که بر خلاف روش های قدیمی و رایج fut  بدون خونریزی های شدید و درد می باشد تفاوت روش به روز شده fut با متد های قبلی در این است که در این روش دیگر آسیبی به ناحیه ی گالا زده نمی شود و در نتیجه هیچ گونه خط اسکاری به جای نمی ماند  (البته باید توجه داشته باشید که هر فردی نمی تواند روش فوق را انجام دهد و باید قبل از انجام کاشت مو پزشک مشاور با بررسی وضعیت فرد این روش را برای وی تجویز کند)  کاشت مو به روش آپدیت شده fut برای افرادی که می خواهد کاشت مویشان بدون تراشیدن موی سر انجام شود علی الخصوص خانم ها مناسب است

اگر می خواهید عمل کاشت مو را انجام دهید حتما این نوشته را بخوانید تا اطلاعات شما در این باره به صورت صد در صد تکمیل گردد. در این نوشته به مناسب ترین موقعیت های کاشت مو ، انواع شیوه های کاشت مو ، هزینه کاشت و عارضه ها و مزایای آن پرداخته شده می باشد.

اگر سه قسمت جلوی سر، بالای سر و فرق سر همزمان طاس بوده باشند، طاسی کامل و درجه هفت محسوب می گردد. این اشخاص غالبا بانک موی کافی هم نخواهند داشت و پشت سرشان یک نوار نازک شبیه نعل اسیب مو دارند و نمی توانند انتخاب خوبی برای کاشت مو باشند. برای چنین اشخاصی کلاه گیس سفارش می شود.

چه اشخاصی دارای شرایط کاشت ابرو و مژه می باشند؟
غالبا اشخاص آساییی با ابروهایی تکه ای یا ظریف و با تراکم کم دارای شرایط کاشت ابرو و مژه می باشند. البته اندازه موفقیت در کاشت ابرو وابسته به قابلیت جراح و گروه او دارد. در عین حال، کاشت ابرو برای بیماران گرفتار نقص ابرو بهتر می باشد و برای بانک مو می توان از موهای پشت گردن و نقطه هایی از بدن که ضخامت کمی دارند، بهره گرفت. کاشت مژه هم قابل انجام می باشد اما خیلی مشکل و پردردسر می باشد و نتیجه ها نیز به اندازه کاشت ابرو رضایت بخش می باشد.

آیا از موی نواحی دیگر (به جز پشت و اطراف سر) هم می توان به منزله منطقه دهنده استفاده کرد؟
موهای ناحیه های گوناگون بدن دارای فرق های ساختاری و اساسی با یکدیگر هستند؛ پس نمی توان از موی هر ناحیه از بدن به جای موی سر بهره گرفت و مناسب ترین مو برای کاشت در ناحیه های طاس سر، موی ناحیه معینی از پشت و اطراف سر می باشد.

 

آیا می توان کاشت مو را بدون اصلاح سر انجام داد؟

از آنجایی که مو بخش مهمی از ظاهر، زیبایی و شخصیت انسان را شامل می شود، برخی متقاضیان کاشت مو درخواست دارند این عمل بدون تراشیدن موی سر انجام شود. دلایل بسیار زیادی برای این خواسته خود دارند. از جمله مهمترین آن میتوان به کاهش اعتماد به نفس ، از دست دادن زیبایی قبلی خود ( خصوصا در خانم ها ) ، مشکلات شغلی که ممکن است برای آن ها ایجاد شود و … نام برد.

اما اگر تصمیم به کاشت مو دارید و تنها چیزی که باعث شده از آن صرف نظر کنید، تراشیدن کامل موی سر شماست، زیاد نگران نباشید. در برخی از موارد امکان کاشت موی سر بدون تراشیدن آن وجود دارد.

 

چه کسانی نمی خواهند هنگام کاشت مو، سر آن ها تراشیده شود ؟

تراشیدن موی سر در کاشت مو خانم ها

اکثر بیماران مراجعه کننده به کلینیک تمایل دارند در صورت امکان، عمل کاشت مو بدون تراشیدن موی سر آن ها انجام شود. برای مثال خانم هایی که موی بلندی دارند و علاقه مند هستند همیشه موی بلند خود را حفظ کنند، انجام عمل کاشت مو با تراشیدن و کوتاه کردن کردن موها موجب دلخوری و عدم رضایت آن ها می شود.

همچنین اگر شما همیشه موهای بلندی دارید که تا شانه و یا حتی بلندتر از آن است، خب طبیعی است که کوتاه کردن آن ها قبل از عمل کاشت مو موجب ناراحتی شما خواهد شد. به این فکر میکنین که رشد موها شاید یکسال یا شاید بیشتر طول بکشد، در صورتی که شما برای پوشش ناحیه طاسی خود، می توانید در مهمانی ها و مراسمات رسمی از کلاه گیس یا موارد پوششی مو استفاده کنید.

همه این افکار منجر به پشیمانی از کاشت مو خواهد شد.

نظر بدهید